Szkoła Muzyczna Centrum Muzyki nad Rawą z Katowic

Szkoła muzyczna Centrum Muzyki nad Rawą w Katowicach przyjmuje dorosłych i dzieci do pogłębiania swoich pasji muzycznych i zainteresowań związanych z grą na instrumentach.

Zobacz jakie umiejętności daje szkoła muzyczna

Hobby, pasja czy zainteresowanie – jakby tego nie nazwać, to zawsze jest to coś, czego pragnie każdy z nas. Takie hobby pozwala nam rozwijać się, uczyć ciągle nowych rzeczy, spotykać ciekawe osoby. Ale co może stać się taką naszą pasją? Wiele rzeczy, jednak jedna z nich jest naprawę szczególna.

Muzyka – pokarm dla duszy

Jest to oczywiście muzyka. Słuchać muzyki lubi praktycznie każdy z nas – dzięki temu odpoczywamy, relaksujemy się albo wręcz przeciwnie – pobudzamy. Muzyka bowiem pomaga nam zmieniać nasze nastroje, nastawić się na coś psychicznie.

Jednak – dlaczego mamy poprzestać na samym słuchaniu muzyki? Warto przecież się nauczyć grać na czymś albo śpiewać. Jak to jednak zrobić? Odpowiedź jest prosta – warto zapisać się do naszej szkoły muzycznej w Centrum Muzyki nad Rawą.

Szkoła dla dzieci oraz dorosłych

Powszechnie jednak panuje przekonanie, że szkoła muzyczna jest jedynie dla dzieci, że dorośli już nigdy nie nauczą się gry na jakimkolwiek instrumencie, że jeśli nie zostaliśmy zapisani za młodu do szkoły muzycznej, to już niczego się nie nauczymy. Jest to nieprawda – muzyka jest dla każdego z nas.

W naszej szkole prowadzimy zajęcia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Nawet będąc w podeszłym wieku warto spróbować zrealizować swoje marzenia – być może nie wszyscy będziemy wirtuozami, ale nauczymy się naprawdę dobrze grać i śpiewać.

Śpiew i umiejętność gry na instrumentach pozwala się rozwijać

Ponadto należy koniecznie wspomnieć, że nauka w Centrum Muzyki nad Rawą niesie ze sobą wiele korzyści. Oczywiście podstawowym faktem jest to, że uczymy się na czymś grać tudzież śpiewać i czerpiemy z tego radość. To jednak nie wszystko. Zdobywamy także ogólne wykształcenie muzyczne, które pozwala nam dobrze zrozumieć opery, przedstawienia teatralne itp. Możemy szkolić się w grze na pianinie, gitarze, trąbce i wielu innych instrumentach muzycznych.

Ponadto rozwijamy, tudzież umacniamy w sobie pewne cechy charakteru, jak cierpliwość, wytrwałość, wrażliwość. To wszystko wbrew pozorom przynosi bardzo duże efekty w życiu codziennym. Należy jeszcze wspomnieć, że uczęszczając do szkoły muzycznej poznajemy wielu ludzi, nawiązujemy znajomości, bywamy na ciekawych uroczystościach, wernisażach itp.

Jak wyglądają zajęcia w Centrum Muzyki nad Rawą?

Przede wszystkim na początek wybieramy, w czym będziemy się specjalizować. Czy będzie to gra na jakimś instrumencie czy może śpiew? Jaki instrument wybrać? Tu warto wspomnieć, że w wyborze pomogą nam na pewno doświadczeni nauczyciele, którzy w mig rozpoznają, w czym jesteśmy dobrzy.

Oprócz nauki gry na danym instrumencie, tudzież nauki śpiewu, istnieją pewne ogólne przedmioty, które pozwalają poznać podstawy teoretyczne muzyki. Dzięki nim lepiej odnajdujemy się w tym świecie.

Dlaczego warto u nas nauczyć się grać na gitarze i śpiewać?

Którą szkołę muzyczną warto wybrać? Oczywiście, że Centrum Muzyki nad Rawą. Lecz dlaczego? Przede wszystkim jesteśmy szkołą prywatną, a zatem na pierwszym miejscu są dla nas nasi uczniowie. To w końcu dla nich powstała taka szkoła. Warto jeszcze dodać, że nasza szkoła muzyczna działa już od wielu lat na rynku, ciesząc się cały czas jak najlepszą opinię.

To jednak nie koniec naszych zalet. W naszej szkole znajdują się tylko i wyłącznie wykształceni pedagodzy, tworzący razem zgrany zespół. Są to osoby z często wieloletnim stażem pracy, które doskonale wiedzą, jakie problemy możemy napotkać podczas nauki i jak sobie z nimi poradzić oraz jak wyszlifować talent. Taka kadra pomoże Ci polepszyć swoje zdolności muzyczne oraz przede wszystkim – pokaże, jak czerpać przyjemność z obcowania z muzyką.

Warto zatem wybrać naszą szkołę muzyczną. Bez względu na wiek czy inne parametry, warto chociaż spróbować. A nuż odkryjemy w sobie nowy talent albo zrozumiemy, co naprawdę nam się podoba?